Tiktok Öneri İpuçları

TikTok Öneriye Çıkmak İçin İpuçları

Popüler video uygulaması TikTok, kullanıcılarının büyük bir kısmının en çok zaman geçirdiği yer olan Sizin İçin akışının nasıl çalıştığına söyledi. Yorum, takip gibi uygulama içi etkileşimler ya da özel seçimler dikkate alındıktan sonra devreye giren bir teklif sistemi olan Sizin İçin akışı; kullanıcıların şahsileştirilmiş bir uygulama tecrübeye sahip olmalarına takviyeci olmak için planlandı.
TikTok’ta ‘Sizin İçin’ ekranı her kullanıcıya has seçimleri ​​yansıtıyor. Sistem, yeni kullanıcın alaka alanlarından başlar alakanızı sürüklemediğinizi belirttiğiniz başlıklara göre ayarlayarak videoları bir dizi faktöre göre sıralıyor:

Hoşlandığınız veya paylaştığınız videolar, takip ettiğiniz hesaplar, yolladığınız yorumlar ve oluşturduğunuz içerik gibi kullanıcı etkileşimleri.
Altyazılar, sesler ve hashtag’ler gibi detayları kapsayabilecek video bilgileri.
Dil seçiminiz, ülke ayarı ve aygıt cinsi gibi aygıt ve hesap ayarları. Bu etkenler, sistemin performans için optimize edildiğinden emin olmak için dahil edilmiştir, ancak kullanıcılar bunları etkin olarak seçimler olarak ifade etmedikleri için teklif sisteminde öbür bilgi noktalarına göre daha düşük ağırlık alırlar.
Sizin İçin akışını tuhaf ve muhtelif yakalamak ve bir “filtre balonu” oluşmasını önlemek için, TikTok’un teklif sistemi muhtelif içerik cinslerini birbirinden ayırıyor. Misalin, akışta aynı ses veya aynı içerik oluşturucu tarafından yapılan videolar arkası arda göstermez. TikTok’un teklif sisteminin ehemmiyetli bir ögesi kullanıcılara yeni içerik kategorileri sunmak, yeni içerik oluşturucuları keşfetmek, yeni perspektifler ve fikirler tecrübelemek için ek fırsatlar sağlamak.

TikTok Öneri İpuçları
TikTok Öneri İpuçları

Bir kullanıcının bir videoyu baştan sona izleyip izlememesi gibi eforlu bir alaka göstergesi, videonun izleyicisiyle ya da üreticisiyle aynı ülkede olup olmadığı gibi cılız bir göstergeden daha fazla öne çıkıyor. Videolar, bir kullanıcının bir içeriğe ilgi duyma ihtimalini tanımlamak için bu izlenme vaktine göre sıralanıyor ve her kullanıcıya özel Sizin İçin ekranına sunuluyor.

Teklif sistemi ayrıca kullanıcı güvenliği düşünülerek planlandı. Misalin, tıbbi operasyonlar veya legal tertip etmelere tabi mahsullerin legal tüketimi gibi ögeleri tarif ettiği tespit edilen içerikler, bu içeriği seçim etmeyen bir kitleye önerilen bir video olarak görünmez. Eş biçimde, henüz yüklenen veya araştırılmakta olan videolar ve suni olarak trafiği artırmak isteyen videolar gibi spam içerikler de herkesin Sizin İçin yayınına teklif olarak düşmeyebilir.

TikTok, teklif sistemini devamlı olarak geliştiriyor. Sistemin doğruluğunu alınganlaştırmak, modellerini ayarlamak, kullanıcılardan, araştırmalardan gelen geri bildirimlere sabreden teklifleri değerlendirmekte devam ediyor ve yatırımlarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir