iPhone 12 ve iPhone 12 Mini batarya kapasiteleri

Apple’ın yeni sunduğu iPhone 12 ailesi büyük bir heyecanla bekleniyordu. Donanım özellikleri bakımından iPhone 12 ve iPhone 12 Mini epey yeterli görünse de batarya büyüklüğü konusu ile ilgili azıcık can sıkacağa benziyor.

Apple akil telefonlar kamera, prosedürcü ve başka tesisat özellikleri bakımından sektörün en etkin cihazları arasında yer almakta. Ancak iş bataryaya gelince iPhone’lar maalesef daha az değerlere sahip oluyor. Bu örf iPhone 12 serisinde de değişmedi. Kullanıcılar bundan sonra Apple’ın Android seviyelerinde batarya kapasitesine sahip iPhone modelleri üretmesini istiyor.

Brezilya Ulusal Telekomünikasyon Ajansı ANATEL’de sertifikaları meydana çıkan iPhone 12 küçük ve iPhone 12 cihazlarının batarya kapasitesi de belli oldu.

NATEL yönünden meydana çıkarılan sertifikaya göre iPhone 12 küçük’de 2.227 mAh batarya bulunmaktadır. iPhone 12’ye baktığımızda şayet karşımıza 2.815 mAh’lik bir batarya çıkıyor. Son derece düşük kabul edebileceğimiz bu batarya kapasiteleri, Apple’ın evvelki modeli iPhone 11’in 3.110 mAh’lik bataryasından dahi daha az. Bu durumuyla baktığımızda iPhone 12 ailesinin batarya olarak bir ilerleme yaşamadığını kolaylıkla söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir